Rozszerzenie projektu NEET-UP o komponent obozu badawczego Instytutu Socjologii (edycja 2025)

Na zrzucie ekranu widoczny jest dr Damian Liszka (w lewym górnym rogu), obok dr Mateusz Szast wraz ze studentami uczestniczącymi na spotkaniu stacjonarnie (środek) oraz studenci studiów niestacjonarnych, którzy dołączyli do spotkania zdalnie w dniu 22 marca 2025 r. (pozostały obszar zrzutu ekranu)
Z przyjemnością informujemy, że w dniach 20-22 marca 2025 r. do projektu NEET-UP dołączyły dwie grupy uczestniczek i uczestników obozu badawczego z Instytutu Socjologii pod opieką dra hab. Pawła Walawendra (studenci stacjonarni) i dra Mateusza Szasta (studenci niestacjonarni). Całym obozem kieruje dr Damian Liszka.
Jest nam niezmiernie miło, że w obecnym roku akademickim do obozu dołączyło aż 37 studentek i studentów socjologii (o 11 osób więcej niż przed rokiem). Wszyscy z nich zdecydowali o przyłączeniu się do przedsięwzięcia omówionego przez dra Damiana Liszkę na spotkaniach organizacyjnych, o które rozszerzyliśmy projekt NEET-UP.
W ramach obozu realizowany jest projekt badawczy pt. „Oferta obejmująca działania międzynarodowe oraz nietypowe formy i metody wspierające aktywizację zawodową młodych osób bezrobotnych, niezarejestrowanych i biernych zawodowo, nieuczestniczących w szkoleniu i kształceniu (tzw. NEET”), świadczona przez podmioty działające w wybranych województwach Polski”. Celem projektu jest ocena oferty podmiotów publicznych, niepublicznych i komercyjnych działających w obszarze aktywizacji zawodowej młodych osób NEET na obszarze ośmiu województw.
Efektem końcowym projektu realizowanego w ramach obozu będzie sporządzenie raportu z katalogiem inicjatyw określonych jako tzw. „dobre praktyki”, w którym opisane zostaną przedsięwzięcia zawierające elementy nietypowe, międzynarodowe i oparte na innowacjach technologicznych.
Obecnie trwają przygotowania do pilotażu utworzonych na potrzeby obozu badawczego narzędzi.